Ana sayfa Etkinlikler Engelli Hayatlar Engelsiz Olmalıdır

Engelli Hayatlar Engelsiz Olmalıdır

858
0

Bartın ve Merkez İlçelerinden 18 Engelli yurttaşımıza törenle Akülü Araç,Tekerlekli Sandalye ,giyim ve gıda yardımı yapıldı.

Amasra Belediyesi ve Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği tarafından Amasra kültür parkta düzenlenen törenle 18 engelliye Akülü araba, tekerlekli sandalye,giyim ve gıda yardımı yapıldı.

Kültür parkta düzenlenen törene Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Demirel CHP İl Başkanı Selim Karakaş, CHP Amasra  İlçe Başkanı Seyhan Bilgin, Bartın Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak, Bartın Sakatlar Derneği Başkanı Ahmet Ali Akalın, Ulus Özürlüler Derneği Başkanı Turhan Bostancı, Belediye Meclis Üyeleri ve Engelli vatandaşlarımızın aileleri katılmıştır.

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır konuşmasında“ Engelli hayatlar engelsiz olmalıdır. Engelli olmak hayatın bir parçasıdır. Bazen doğuştan, bazen trafik kazasından yada geçirdiği rahatsızlıklardan dolayı herkes engelli hale gelebilir. Engelli vatandaşlarımızın toplum içine çıkmaları daha rahat yaşamaları, hayatlarını kolaylaştırmaları için gayret gösterdiklerini hepimiz biliyoruz. Bu anlamda da Belediyemize görevler düşmektedir. Bizlerin gayretleri, imkanları, destekleri ve kendi çabalarıyla da engelliler toplum hayatı içerisinde daha çok yer alacaklardır. Amacımız engellilerin önlerinde ki engelleri kaldırabilmek, azaltabilmek ve onların ailelerinin de çektiği sıkıntıları bir nebze olsun hafiflete bilmektir. Engelli bireylerin kendilerine daha fazla yer açabilmeleri için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Engelli vatandaşlarımızı Akülü araba, tekerlekli sandalye,giyim ve gıda yardımı sahipleri ile bugün buluşturuyoruz.. Buna vesile olan Bedensel engellilerle Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Demirel’e ve emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum’’dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here