Ana sayfa Genel Engelleri Kaldırdılar

Engelleri Kaldırdılar

1575
0
Engelleri Kaldırdılar

Amasra Belediyesi ve Bedensel engellilerle Dayanışma Derneği tarafından Amasra kültür parkta düzenlenen törenle 39 engelliye Akülü araba ve tekerlekli sandalye ve kıyafet dağıtım töreni düzenlendi.

Kültür parkta düzenlenen törene CHP Bartın milletvekili Aysu Bankoğlu, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Bedensel engellilerle Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Demirel CHP İl Başkanı Selim Karakaş, CHP Amasra İlçe Başkanı Seyhan Bilgin,eski Kozcağız Belediye Başkanı Meliha Okutay katıldı.

Törende konuşan Recai Çakır “ Hayatımızın her evresinde bedensel engelli olma ihtimali ile yaşan insanlar olarak bugün engelli kardeşlerimizin engellerini bir nebze olsa ortadan kaldırabilmek onları sosyal yaşamın içerisine dahil edebilmek adına bir araya geldik bizleri bir araya getiren Bedensel engellilerle Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Kemal Demirel’e teşekkürü borç biliyorum’dedi.

Ardından konuşan Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Demirel “Benim bu alanda Amasra’da tekerlekli sandalye dağıtmam ilk değil daha önceki yıllarda da dağıtım törenlerine katıldım sadece Tekerlekli sandalye dağıtımı yapmıyoruz engelli kardeşlerimin ameliyatlarını da yaptırıyoruz. Benim fabrikalarım yok benim tüm bunları yaptıracak Aslan gibi geniş bir yüreğim var. 10 yaşıma kadar bende sizler gibiydim 10 yaşımdan sonra felç ile tanıştım 17 sene tedavi gördüm ve hastanede yattım taburcu olduğumda dışarıdaki dünyaya yabancıydım ama tüm bunlara rağmen fiziksel engeller bana engel olamadı ömrüm hep mücadele etmekle geçti gün geldi tehdit aldım, gün geldi kaçırıldım ama asla zihnime ve yüreğime pranga vurmadım mücadeleye devam ettim bu gün burada verdiğimiz mücadelenin semerelerini görüyoruz 39 kardeşimizin engellerini kaldırmak adına Tekerlekli sandalyeleri sahipleri ile buluşturacağız buna vesile olan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından konuşan CHP Bartın Millet vekili Aysu Bankoğlu yaptığı konuşmada “ Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Başkanımız yüreğiyle mücadele azmi ile bizlere örnek olan sayın Kemal Demirel’e teşekkür ediyorum kendisini tanımaktan ötürü inanın çok memnunum bugün burada 39 kardeşimize engelli sandalyesi ve Akülü araba dağıtım töreni için bir araya geldik dağıtımını yapacağımız arabaların güzel günlerde kullanmalarını temenni ediyorum” dedi. Ardından isimleri okunan engellilere araçlar ve giyim yardımı yapıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here